008. Aleksander SARNOWICZ
STUDIUM PEJZAŻOWE I

Olej, sklejka; 22 x 33 cm

Sygnowany l. d.: A. Sarnowicz

Na odwrocie nalepka papierowa wypełniona czarnym atramentem: 5077 Autor Sarnowicz Aleksander Tytuł Studium pejzażowe I Rodzaj dzieła olejny Cena 25 Własność... Data nadesłania 25. XI 1919

Obraz wystawiany: TZSP Warszawa, 1919

Aleksander SARNOWICZ

1878 Radom – 1938 Warszawa

W latach 1905-1906 i 1909-1910 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem Leona Wyczółkowskiego. Po studiach na dwa lata wyjechał do Francji. Od 1921 roku stale i z dużym powodzeniem wystawiał swoje obrazy w warszawskiej Zachęcie. W czasie wojny namalował kilka kompozycji batalistycznych, ale jego twórczość, na którą składały się wyłącznie obrazy olejne, to przede wszystkim pejzaże, sceny z życia wsi i miasteczek, studia zwierząt. W latach dwudziestych malował również motywy tatrzańskie i portrety górali.

Cena wywoławcza 5000

Estymacja 6000 - 7000

Base price 5000,00 zł