002A. Władysław ŻURAWSKI
PO KĄPIELI, 1926

Akwarela, papier; 22 x 27 cm (w świetle p-p)

Sygnowany p.d.; WŻurawski / Sokal 926.

Władysław ŻURAWSKI

1888 Stryj – 1962 Mielec

Malarz, grafik, pedagog. Kształcił się w krakowskiej ASP u W. Weissa i J. Malczewskiego, grafikę studiował u J. Pankiewicza. W 1922 wyjechał na krótko do Paryża. Drzeworyt uprawiał od ok. 1928, inspirując się twórczością Skoczylasa. Chętnie podejmował tematy huculskie, sceny z polowań, do ulubionych należały akty, przedstawienia młodych hożych dziewcząt, utrzymane w radosnym, sielankowym klimacie.

Cena wywoławcza 400

Estymacja 700 – 800

droit de suite

Base price 400,00 zł