005. Włodzimierz TERLIKOWSKI
KWIATY I ANANASY, 1948

Olej, płótno; 46,5 x 61,5 cm

Sygnowany l.g.: Terlikowski / 1948

Włodzimierz TERLIKOWSKI

1873 Poraj – 1951 Paryż

Malarz związany ze środowiskiem École de Paris - zasadniczo był samoukiem, chociaż przejściowo studiował w Monachium i w Paryżu. Dużo podróżował; poza Europą był w Indiach, północnej Afryce, Australii i Nowej Zelandii. Od roku 1911 stale mieszkał w Paryżu, gdzie miał kilka wystaw indywidualnych. Wystawiał też w Wenecji, w Brukseli i kilkakrotnie w Polsce. Jego obrazy wyróżniają się indywidualnym stylem malarskim - w pejzażach, martwych naturach i portretach stosował kolory żywe, nasycone i często ostro z sobą kontrastujące. Farbę nakładał szerokim pędzlem lub szpachlą, nadając obrazom bogatą i gęstą, mięsistą fakturę malarską.

Cena wywoławcza 8000

Estymacja 12000 – 14000

droit de suite

Base price 8000,00 zł