007. Stanisław GAŁEK
PEJZAŻ ZIMOWY

Olej, tektura; 29,5 x 37,5 cm

Sygnowany l.d.: St. Gałek

Stanisław GAŁEK

1876 Mokrzyska – 1961 Zakopane

Był uczniem Jacka Malczewskiego i Jana Stanisławskiego w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych (1899-1900). Studia kontynuował w Kunstgewerbeschule w Monachium i Ecole des Beaux-Arts w Paryżu. Był miłośnikiem tatrzańskich krajobrazów, które najczęściej uwieczniał na swoich płótnach. Należał do Towarzystwa "Sztuka Podhalańska", był także pedagogiem Szkoły Zawodowej Przemysłu Drzewnego w Zakopanem.

Cena wywoławcza 4000

Estymacja 5000 - 6000

droit de suite

Base price 4000,00 zł