009. Tadeusz CYBULSKI
MGLISTY PORANEK NAD WODĄ, 1894

Olej, płótno naklejone na tekturę, 25 x 46 cm

Sygnowany l.d.: T. Cybulski ; dedykacja: WSzanownej – drogiej Pani Lodzi w dniu 5/12 94 / Rybkowski

Tadeusz CYBULSKI

1871 Kraków – 1954 Kraków

W latach 1905-1910 studiował w ASP w Krakowie u K. Laszczki, a w latach 1918-1920 szkolił się u W. Weissa. Naukę kontynuował w Wiedniu u E. Gerischa, w Paryżu u J. Pankiewicza oraz we Włoszech. Należał do grupy "Jednoróg" i "Zwrotnik". Prace wystawiał m.in. w TPSP w Krakowie. Zajmował się także działalnością pedagogiczną, wykładał na UJ i Politechnice Krakowskiej. Zajmował się też rzeźbą, scenografią, był krytykiem artystycznym, literatem i muzykiem. Pozostawał pod wpływem francuskiego impresjonizmu i kubistycznej stylistyki. Tematem jego prac były pejzaże, martwe natury i studia portretowe.

Cena wywoławcza 3200

Estymacja 4000 – 5000

droit de suite

Base price 3200,00 zł