015. Paul von SPAUN
SKALISTY BRZEG CAPRI

Olej, płótno; 34,5 x 50 cm

Sygnowany p.d.: P. v. Spaun. Capri. 1926.

Paul von SPAUN

1876 Scheibbs – 1932 Innsbruck

Austriacki pejzażysta, znany szczególnie z widoków Capri. Ekscentryk, uczeń Diefenbacha.

Pochodził z arystokratycznej rodziny. Uczył się w akademiach wiedeńskiej u Augusta Eisenmengera i Eduarda Peithnera von Lichtenfels oraz monachijskiej u Franza von Lenbach. W 1897 r. dołączył do wspólnoty artystycznej Humanitas założonej przez Diefenbacha w Ober Sankt Veit. Zyskał sławę ekscentryka.

Cena wywoławcza 7500

Estymacja 9000 - 10000

Base price 7500,00 zł