016. Zygmunt SCHRETER
PEJZAŻ POLNY

Olej, płótno; 30,5 x 40,5 cm

Sygnowany l.d.: Z. Schreter

Zygmunt SCHRETER

1886 Łódź – 1977 Paryż

Studiował w Berlinie pod kierunkiem L. Corintha. W 1932 r. osiedlił się w Paryżu i tu pozostawał w kręgu artystów Mojżesza Kislinga. Wystawiał na paryskich Salonach, miał indywidualne wystawy w Polsce, USA, Jerozolimie, Szwajcarii. Malarstwo artysty zaliczane jest do nurtu postimpresjonistycznego. Malował pejzaże z południa Francji i Hiszpanii.

Cena wywoławcza 3750

Estymacja 4700 – 5000

droit de suite

Base price 3750,00 zł