Lokalizacja

Włodzimierz TERLIKOWSKI
TOPOLE NAD WODĄ
Olej, płótno; 45,5 x 54,5 cm
Sygnowany p.d.: W. Terlikowski
Szczegóły produktu

Cena wywoławcza 12000

Estymacja 18000 - 20000

Włodzimierz TERLIKOWSKI

1873 Poraj – 1951 Paryż

Malarz związany ze środowiskiem École de Paris - zasadniczo był samoukiem, chociaż przejściowo studiował w Monachium i w Paryżu. Dużo podróżował; poza Europą był w Indiach, północnej Afryce, Australii i Nowej Zelandii. Od roku 1911 stale mieszkał w Paryżu, gdzie miał kilka wystaw indywidualnych. Wystawiał też w Wenecji, w Brukseli i kilkakrotnie w Polsce. Jego obrazy wyróżniają się indywidualnym stylem malarskim - w pejzażach, martwych naturach i portretach stosował kolory żywe, nasycone i często ostro z sobą kontrastujące. Farbę nakładał szerokim pędzlem lub szpachlą, nadając obrazom bogatą i gęstą, mięsistą fakturę malarską.

Cena wywoławcza: 12000,00 zł
Odpłata droit de suite ◙